آیین نامه، ضوابط خرید و خدمات پس از فروش محصولات فرش خرید

آیین نامه، ضوابط خرید و خدمات پس از فروش محصولات فرش خرید

جلب رضایت مندی و آسودگی خاطر مشتریان، همواره از الویت‏ های گروه فرش خرید است و این مجموعه می‏ کوشد تا همۀ سفارش ها در شرایطی مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این، ممکن است مشتریان محترم پس از خرید با مسائلی روبرو شوند، که در چنین مواردی گروه فرش خرید در چارچوب نظام خدمات پس از فروش، روش های زیر را به اجرا می گذارد:

1-در صورتی که آسیب‏های ناشی از حمل و نقل در لحظه تحویل قابل مشاهده است و یا بسته بندی کالا در زمان حمل دچار آسیب شده است، مشتری می‏تواند از تحویل گرفتن محصول خودداری نماید تا برای بررسی به واحد سفارشات گروه فرش خرید باز گردد. مشتری میبایست مراتب را در اولین فرصت با واحد خدمات پس از فروش گروه فرش خرید مطرح نماید

2- اشکالات فنی در کالای خریداری شده

به دلیل اینکه در فرآیند خرید فرش ماشینی، مشتری به لمس کردن و دیدن فرش نیاز دارد، لذا گروه فرش خرید فرصت اعلام اشکالات ظاهری و فنی کالاهای فروخته شدۀ را تا 48 ساعت پس از تحویل را برای خریداران محفوظ می داند.

کارشناسان خدمات پس از فروش گروه فرش خرید ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‏کنند. در صورتی که نقص فنی توسط کارشناسان گروه فرش خرید تأیید شود، مرجوع می شود.

3- مغایرت کالای خریداری شده با اطلاعات سایت

در شرایطی که بین مشخصات کالای دریافت شده با سفارش ثبت شده اختلافی وجود داشته باشد، یا در صورت وجود مغایرت مشخصات فنی کالای دریافت شده با اطلاعات درج شده در سایت یا با سفارشی که در درخواست مشتری ثبت شده است، امکان تعویض یا استرداد کالا در صورتی وجود دارد که مغایرت ظاهری و فیزیکی مانند رنگ که بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، حداکثر طی 24 ساعت کاری پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش گروه فرش خرید اطلاع داده شود و همچنین کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.

در مورد مغایرت فنی، امکان تعویض یا استرداد کالا در صورتی وجود دارد که مغایرت حداکثر تا 48 ساعت پس از دریافت کالا به واحد خدمات پس از فروش اعلام شود و همچنین کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.

4-انصراف از خرید

در صورتی که انصراف مشتری از خرید، پیش از ارسال کالا باشد باید هر چه سریع‏تر انصراف خود را به واحد پیگیری سفارشات گروه فرش خرید به شماره 111111111 اطلاع دهد. در این حالت امکان استرداد وجه و یا تغییر سفارش وجود دارد. در صورتی که پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا 48 ساعت بعد از تحویل‏ به شرط عدم استفاده از محصول خریداری شده، باید انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهد.

5- همچنین در مواردی که مشتری قصد تعویض محصول خریداری شده خود را داشته باشد، در صورتی که از کالای خریداری شده استفاده نشده باشد، می تواند کالای خود را با طرح و سایز دیگری جایگزین نماید. البته در چنین شرایطی هزینه حمل و نقل مجدد به عهده مشتری است.

 

شرایط مرجوع فرش تحویل گرفته شده

در بند 1 و 2 و 3 کالای خریداری شده به شرط عدم استفاده توسط مشتری، و با تایید خدمات پس از فرش بدون پرداخت هزینه ایاب و ذهاب تعویض خواهد شد. (در صورت استفاده شدن فرش توسط مشتری، یا عدم تایید ایراد مطرح شده توسط خریدار شامل این خدمات نخواهد شد)

در مورد بند 4 و 5 هزینه حمل و نقل با مشتری می با شد

این خدمات، اشکالات ناشی از استفاده نادرست مشتری مانند سوختگی، شستشوی نادرست، پارگی فرش و استفاده از مواد شوینده نامناسب را شامل نمی‏‏شود.

از هنگامی که واحد سفارشات کالا فرش مرجوعی را دریافت نماید، حداکثر ظرف مدت 72 ساعت مبلغ دریافتی به حساب مشتری واریز خواهد شد